8 pravidiel CGM

pravidlá curly girl method cgm

Drahé kučierky,

metóda kučeravých dievčat (CGM), obsahuje niekoľko pravidel, ktoré by ste mali dodržiavať, ak chcete dosiahnuť čo najlepšie výsledky v čo najkratšom čase. Rôzne zdroje uvádzujú rôzny počet týchto pravidel, preto vám prezradím tie, ktoré dodržujem a ktoré sa osvečili mne. Tu je 8 pravidiel CGM.

PRavidlo č. 1

Prestane svoje vlasy trápiť tepelnou úpravou. Na začiatok zamkynte žehličku na vlasy do skine a vytiahnite fén s difuzérom. Ten vám bude pomáhať pri krajšej definicíí kučeravých pramienkov.
PS: ak občas vlasy predsa len prežehlíte, svet sa nezrúti. Na začiatku metódy ju však vyskúšajte vylúčiť úplne.

pravidla cgm

Pravidlo č. 2

Nepoužívajte prípravky, ktoré obsahujú: silikóny, sulfáty, parabény, alkohol a vosk. Popozerajte sa po produktoch, ktoré sú cgm friendly a vďaka ktorým dostanú vaše vlasy potrebnú výživu.
Kde hľadať tieto produkty a ako to celé funguje sa dozvieš v tomto článku.

Pravidlo č.3

Kučeravé vlasy nečeseme za sucha! Kučeravé vlasy prečesávame v mokrom stave, po aplikácií kondicionéru, aby sa hrebeň (kefa) po vlasoch krásne kĺzal. Týmto spôsobom zamedzíme lámenie vlasov.
PS: neskôr si budete vedieť vlasy jemne prečesať aj za sucha, tiež to však bude chcieť čas.


Pravidlo č. 4

Hydratácia. Vlasom doprajte výživné masky a balzamy aspoň raz do týždňa. Hydratujte svoje vlasy nie len maskami ale aj použitím satmonej vody. Naučite sa vodu vmačkávať do vlasov, nie ju žmýkať smerom von.

8 pravidel cgm
Pravidlo č. 5

Chránte si svoje kučery počas spánku. Je na to niekoľko spôsobov. Či už budete používať hodvábnu návliečku na vankúš, ananás, turban (alebo všetko dohromady) toto je veľmi dôležitý krok aby ste zamädzili, motaniu lámlaniu a v neposlednom rade uchránili svoje kučery pre zajtrajší deň.


Pravidlo č. 6

Vymente obyčajný uterák za uterák z mikrovlákna. Alebo ho nepoužívajte vôbec. Ja namiesto sušenia uterákom používam plop. Je to užasná technika, ktorá vysaje z vlašich vlasov nadbytočnú vodu a pripraví vaše vlasy na sušenie.

pravidla cgm 8

Pravidlo č. 7

Neumývajte kučery každý deň. Snažte sa natiahnuť interval medzi dvomi umytiami aspoň na pár dní. Časté úmývanie a styling (prečesávanie, časté fénovanie) môže byť, hlavne na začiatku metódy, pre kučery zaťažujúcou skúškou. Nechajte vlasy vlasy v definovanom tvare, aby si naň zvykli.

Pravidlo č. 8

Trpezlivosť, trpezlivosť a ešte raz trpezlivosť. Zázraky a nedejú zo dňa na deň. Buďte trpezlivé, sledujte svoje vlasy, pozorujte, učte sa.
Hovorí sa, že trpezlivosť ruže prináša, v tomto prípade prináša kučery.

Základné pravidlá CGM vám pomôžu dosiahnuť nový rozmer vašich kučier. Na začiatku som si s pochynosťami v hlase povedala, že za vyskúšanie nič nedám. Dnes ma neustále prekvapuje, ako sa vlasy na základe pár úravidiel, môžu tak krásne meniť k lepšiemu.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.