Plopping, plop…..plo-ČO?

plop plopping

Drahé kučierky, určite sa pri metóde kučeravých dievčat (cgm) stretli s pojmom plopping či plop. Čo to vôbec ten plop je a na čo je dobrý?

Plop je technika, ktorá skracuje dobu sušenia vlasov. Je predprípravou na sušenie. Používa sa ako jeden z posledných krokov pri stylingu. Ja som ho do rutiny zaradila okamžite, pretože výsledky po použití plopu boli podstatne lepšie ako bez.

Ploping je jednoduchá technika a používame naň bavlnenú látku, špeciálny uteráčiky ale rovnakú službu vám spraví aj staré bavlnené tričko

Sú rôzne podoby plopu, ja som si našla ten, ktorý mi vyhovoval najviac a teda pomocou rukávov na tričku (používam tričko s dlhým rukávom) ho upevním okolo hlavy (nie cez, aby som nepokrčila kučery) a tento turban si nechám na hlave 15-25 min podľa toho, koľko času mám. Plop si plní svoju prácu a saje vodu z vašich vlasov. (bacha, nesaje len vodu ale ja produkty, ktoré sa nedostali do vnútra vlasu, čo môže byť užitočné v prípade, že ste to trošku s produktmi prehnali.)
(Mrkni na moje top produkty za rok 2020)

Mokrý plopping

Poznáme aj mokrý plop, ktorý má presne opačný efekt a teda vodu nevysáva, zdržiava ju pri vlasoch, aby mal vlas čas nasať čo najviac vody a produktov. Poslúži nám na to napríklad plastová čiapka (áno, taká tá, ktorú používajú kaderníčky, alebo tety kuchárky). Mokrý plop má za cieľ umožniť vlasom prijať produkty, ktoré ste na vlasy aplikovali. Postup je viac menej rovnaký. Čiapku si necháte na hlave podľa pokynov danej masky alebo výživy, ktorú na kučerách máte. Niekedy ho môžete použiť pri klasickom washday-i, ak máte pocit, že vlasy neabsorbovali dostatočné množstvo produktov. Ak si cez ňu prehodíte uterák, vytvoríte teplo, ktoré vlasov pomáha lepšie prijať produkty.

Ale späť ku klasickému plopu, ktorý vám pomáha 

  • definovať kučery
  • potláčať frizz 
  • skracovať dobu sušenia.

Veľmi dôležité je uloženie vlasov tak, aby ste im definovali správny tvar. Presne TU je tá možnosť pomôcť vlasom lepšie ich definovať. Dávam si záležať, preto vždy kontrolujem, či je každý prameň stočený podľa predstáv (ak nie, rada mu pomôžem) a až v momente, keď je všetko ako má, upevňujem tričko okolo hlavy a nechávam plop pracovať.

Po zložení plopu sú vlasy pripravené na sušenie. (Ja si na vlasy po plope často ešte nanášam stylingovú penu).

Verím, že sa vám bude páči a určite sa poteším komentu či odberu.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.