Misková metóda

curls by veronica miska

Misková metóda (bowl method)  je u kučeravých dievčat veľmi obľúbená. Táto metóda šetrí vodu a maximalizuje využitie produktov, ktoré si na vlasy dáte.

Dovolím si tvrdiť, že misková metóda je ekologicky aj ekonomicky výhodná. Ja túto metódu rada používam počas procesu umývania vlasov dvakrát. Raz pri nanesení kondicionéru a potom pri nanášaní stylingových prípravkov. Práve vďaka tomu, sa prípravok rozdistribuuje rovnomerne do vlasov a nestane sa, že vlasy lokálne zaťažíte.

Po rozčesaní vlasov dám do misky asi dva deci vlažnej vody a trošku kondicionéru (množstvo kondicionéru závisí od vás). Vlasy si v predklone namočíte do tejto zmesy a mačkáte (tento úkon vám môže byť známy ako “squish to condish”). Niektoré zdroje odporúčajú opakovať aspoň 6 až 8 krát. Ja to nepočítam, keď vidím, že sa vlasy začínajú ukladať a točiť do pramienkov, viem, že som na správnej ceste, niekedy potrebujú aj 9krát, inokedy im stačí len 5. 

Vlasy si opláchnem pod tečúcou vodou. Misku vylejem a opäť napustím asi dva deci vlažnej vody. Nanášam leave in, stylingové prípravky a celý miskový proces zopakujem aj s prípravkami. Podľa chuti a času môžete prípravky nanášasť jeden po druhom a medzi každým vlasy namáčať v miske a mačkať, alebo si ich nanesiete naraz a proces mačkania opakujete so všetkými stylingovými prípravkami na vlasoch.

Potom vlasom doprajte ešte micoplop, aby ste odsali nadbytočnú vlhkosť a môžete ísť na sušenie.

Čo budete na miskovú metódu potrebovať:

  • 1 dostatočne veľkú misku
  • 1 zvieratko, ktorému sa nepáči ani miska ani váš foták a už vôbec nie to, čo robíte

Hlavne posledná ingrediencia je pre dobrý výsledok viac ako dôležitá. 

Misková metóda Curls by Veronica

Tak čo? Vyskúšate to?


Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.